Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)’nun Olağanüstü Genel Kurulu 28 Şubat Perşembe Günü Ankara’da gerçekleştirildi.

TOSFED Başkanvekili Eren Üçlertoprağı ve Mehmet Besler’in aday olduğu Genel Kurul sonunda 168 delegeden 109 oy alan Eren Üçlertoprağı TOSFED’in en genç başkanı oldu. Geçmiş dönem başkanı Serkan Yazıcı da delegelerin teklifi ve bu teklifin genel kurul tarafından kabul etmesiyle TOSFED Onursal Başkanı olarak ilan edildi..

Başkan Üçlertoprağı genel kurulda yaptığı konuşmada hafta içi bir günde işlerinden fedakarlık ederek, genel kurula katılan delegasyona teşekkür ederek başladı. 2015 yılında zor durumda devraldıkları federasyonu kısa sürede, çok çalışarak, azim ve kararlılıkla dünyanın en büyük spor organizasyonlarından birine ev sahipliği yapan konuma getirdiklerini belirterek “Biz yönetimimizle bu göreve talip olurken, iyi bir hazırlık süreci geçirdik. Sporumuzun o dönemdeki eksiklerini tespit edip, tek tek projeler belirledik ve ayakları yere basan gerçekçi plan ve projelerle bu yönetime talip olduk. 3,5 yıllık bu süre zarfında yönetimimiz zaman imkanlarını sporumuz için harcadı ve harcamaya devam edecek. Önümüzdeki süreçte, Serkan başkanımızla başlattığımız projeleri tamamlayarak, federasyonumuza ek maddi imkanlar ve destek sağlamak üzere sponsorlukların gelişimine ağırlık vereceğiz.“ açıklamasını yaptı.

ATC Araç takip sistemleri olarak kendisini yeni görevinden dolayı tebrik eder,başarılar dileriz.