2019 Türkiye Offroad Şampiyonası ilk yarışı, offroad camiasının köklü çınarı Ankara Offroad Kulübü (ANDOFF) tarafından 16-17 Mart tarihlerinde Ankara’nın Çankaya ilçesinde, Mühye mevkiinde gerçekleştirilecek.

Kayıtları 11 Mart Pazartesi günü kapanacak organizasyon, 16 Mart Cumartesi günü saat 12:30’da Ulu Önder ‘Gazi Mustafa Kemal’ ismini taşıyan orman etabı ile başlayacak. Bu etabın 3 kez geçilmesinin ardından zorlu mücadelede ilk gün sona ermiş olacak. 17 Mart Pazar günü geçilecek 1,5 kilometre uzunluğundaki ‘Ata Motors’ Seyirci Etabı ise saat 10:00 da başlayacak.  Her ekibin 3 tur atacağı bu etap, gün boyunca 4 kez geçilecek ve izleyicilere  heyecan ve adrenalin dolu görüntüler sunacak. Ankaralı sporseverlerin her zaman olduğu gibi büyük ilgi göstermesi beklenen yarışta, gerçek bir görsel şölen yaşanacak.

Farklı illerden 40’a yakın ekibin katılımı beklenen organizasyonda, ekipler yeni sezonda ilk kez görücüye çıkacak ve kazanmak hedefiyle marşa basacaklar. Aralarında yeni takımlar ve yeni araçlarında yer aldığı katılımcılar, zorlu engellerden oluşan etapları hatasız geçerek, rakiplerinin önünde kupaya uzanmak için kıran kırana mücadele edecekler.

Kısa süre önce gerçekleşen genel kurulun ardından ANDOFF başkanlığı görevini üstlenen Kemal Şahin, yarış öncesinde yaptığı açıklamada, kendisinin de mücadele edeceği organizasyon için ekip olarak yoğun mesai harcadıklarını belirterek, yardım ve emeğini esirgemeyen tüm paydaşlara teşekkür etti ve tüm yarışmacılara başarılar diledi.