2019 Türkiye Offroad Şampiyonası 2. Ayak yarışı, 27-28 Nisan tarihlerinde, Denizli Doğa Sporları ve Offroad Kulübü (DENDOFF)tarafından
Denizli Merkezefendi ilçesinde gerçekleştirildi. Merkezefendi Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyon, Türkiye’nin farklı illerinden gelen 29 araç ve 58 sporcunun katılımına sahne oldu.

Ekipler organizasyonun ilk gününde TOSFED Onursal Başkanı Serkan Yazıcı’nın ismi verilen özel etapta, ikinci gün ise Merkezefendi Belediyesi seyirci etabında mücadele ettiler. Heyecan dolu anların yaşandığı yarışı, Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Merkezefendi İlçe Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Pamukkale Belediye Başkan Vekili Ayhan Soyfidan, Denizlispor Başkanı Ali Çetin, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve vatandaşlar heyecanla takip ettiler.

İki gün boyunca zorlu doğa şartları ve rakiplerine karşı mücadele eden ekipler arasından EVL Garage adına Nissan Navara ile yarışan Kenan Özsoy-Harun Deynek birinciliğin sahibi olurken, TR Extreme takımdan Can-Am Maverick ile Çağdaş Çağlar-Ertuğrul Danişment ikinci ve yine aynı takımdan benzer bir araç ile Orçun Koral-Aziz Doruk üçüncü oldular. Takımlar arasında TR Extreme birinciliği elde ederken, SSV kategorisinde Çağdaş Çağlar-Ertuğrul Danişment, Sınıf 1’de Bora Köse-Bülent Köse, Sınıf 2’de Serkan Sivri-Ali Şeyda Kıvrak, Sınıf 3’de Ergün Çirkin-Bekir Başkal ve Sınıf 4’te de Kenan Özsoy-Harun Deynek ekipleri birincilikleri paylaştılar.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, organizasyonun ardından yaptığı açıklamada, yarışlara ilginin sevindirici olduğunu belirterek “Seyir keyfi yüksek, heyecan dolu, adrenalin dolu bir yarış gerçekleştirdik. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olacağız. Bu yarışları gerçekleştirirken güvenliği ön planda tuttuk. Türkiye’nin en güvenilir ve en uzun pistine sahibiz. Denizli’de yapılan offroad yarışları, Ege’de ulusal anlamda tek. Bu da bizim için bir gurur verici. Bu organizasyonları devam ettireceğiz.” diye konuştu.